У Раді зареєстрували законопроєкт про платну бронь

У Раді зареєстрували законопроєкт про платну бронь

Фото: 103 ОБР ТрО В Україні можуть запровадити економічне бронювання від мобілізації

Концепція “економічного бронювання” дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів, зазначив Дмитро Наталуха.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331 Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки. Документ передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації, повідомив голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у Facebook в середу, 12 червня.

“У законі ми заклали концепцію “економічного бронювання”, яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів”, – зазначив він.

За словами Наталухи, бронювання працюватиме наступним чином:

  • Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати;
  • Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;
  • Бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
  • Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроекті №11332 “щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних”.

Також Дмитро Наталуха повідомив, що незабаром будуть подані два альтернативних законопроекти, які будуть включати:

  • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тис грн,
  • змішану модель – 35 тис грн зарплати для найманого працівника, 20 тис грн військового збору для ФОП.

“Ці законопроєкти – результати піврічної роботи величезної команди людей, яка невпинно 24/7 проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом”, – зазначив Наталуха.

Нагадаємо, у травні стало відомо, що у Раді пропонують платну бронь від мобілізації. Відповідний варіант напрацювали у Комітеті з питань економічного розвитку.

Раніше голова фракції Слуга народу Давид Арахамія повідомив, що у Раді розглядається дві моделі економічного бронювання. За його словами, один з них передбачає сплату податку з зарплати 35 тисяч гривень, другий – це квотне бронювання по галузях.

Зареєстровано петицію про необхідність економічного бронювання

Джерело