У Раді оцінили додаткові витрати на мобілізацію

У Раді оцінили додаткові витрати на мобілізацію

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Україна вимушена витрачати сотні мільярдів гривень на війну

Мова йде про колосальну суму, яка становить близько 22,5% усіх видатків України у 2024 році, зазначила Роксолана Підласа.

Додаткові фінансові витрати на мобілізацію та доозброєння у 2024 році можуть скласти приблизно в 700 млрд гривень. Таку суму озвучила голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа, повідомляє Інтерфакс-Україна у п’ятницю, 2 лютого.

За її словами, необхідну суму вже порахували Міноборони та Мінфін спільно з профільними комітетами парламенту.

Підласа зазначила, що мобілізація від 400 до 500 тис. осіб у поточному році обійдеться в 322 млрд грн додаткових видатків “тільки для того, щоб одягнути цих людей, навчити їх, годувати й виплачувати грошове забезпечення”.

Окрім того, Міноборони також озвучувало додаткову потребу на закупівлю та модернізацію військової техніки розміром близько 400 млрд гривень.

“Тобто разом ідеться зараз про додаткову потребу на 2024 рік близько 700 млрд грн. Тут потрібно розуміти, що 700 млрд грн – це колосальна сума, це близько 22,5% усіх наших видатків у 2024 році та 41% наших видатків на оборону”, – наголосила Підласа.

Вона підкреслила, що “збільшити власні надходження на 40% за кілька місяців – це дуже нетривіальне завдання”.

Нагадаємо, 30 січня Кабмін схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Зазначалось, що коментарі та зауваження до документу були враховані спільно з Генштабом, урядом і нардепами.

Джерело