У парламенті Швейцарії зробили крок до реекспорту зброї в Україну

У парламенті Швейцарії зробили крок до реекспорту зброї в Україну

Фото: Ds News Швейцарія – нейтральна держава, а тому забороняє постачати свою зброю в Україну навіть з третіх країн

Відповідний законопроєкт тепер має розглянути верхня палата парламенту і тільки після цього він набуде чинності.

Нижня палата парламенту Швейцарії – Комітет з питань безпекової політики Національної ради підтримав ініціативу, що пропонує дати дозвіл на непрямі поставки зброї Україні, себто реекспорт. Про це повідомляє видання Blick.

Під час розгляду у комітеті пропозицію підтримали 10 депутатів, зазначає ЗМІ і додає, що іще 10 були “проти”, а четверо – утрималися. Остаточне рішення ухвалила голова комітету Зайлер Граф.

Законопроєкт тепер має розглянути верхня палата парламенту – Національній раді Швейцарії та Раді кантонів. За умови підтримки ініціативи депутатами рішення про зброю для України може набути чинності.

Швейцарія – нейтральна країна, а тому забороняє постачати свою зброю в Україну.

Передачу зброї швейцарського виробництва українським військовим заборонено і для третіх країн.

Проте офіційний Берн підтримує Україну іншими методами, зокрема й запроваджує проти Росії санкції, які затверджує Євросоюз.

Нагадаємо, громадянина Швейцарії Джону Нейдхарта, який два роки воював на боці України проти росіян, заарештували в Берні. Напередодні 36-річний Нейдхарт сам добровільно здався поліції, чим шокував місцевих правоохоронців. Він пішов на цей крок, щоб привернути увагу до України під час Саміту миру, який проходив саме у Швейцарії.

Швейцарія виділила понад 60 млн євро Україні

Джерело