У Орбана назвали ціну розблокування допомоги Україні

У Орбана назвали ціну розблокування допомоги Україні

Фото: АKTUALITY.SK Віктор Орбан

Будапешт готовий зняти своє вето на допомогу Україні якщо отримає від Євросоюзу 30 мільярдів євро.

Угорщина погодиться не накладати вето на пропозицію Євросоюзу щодо виділення фінансування для України в розмірі €50 мільярдів, але Брюссель має розморозити призначені для Угорщини €30 мільярдів. Про це у вівторок, 12 листопада повідомив Bloomberg із посиланням на заяву політичного директора прем’єр-міністра Угорщини Балажа Орбана.

Зазначається, що такі слова дають змогу припустити, що Будапешт хоче отримати високу ціну за свою згоду. І багатьом країнам ЄС це може не сподобатися.

“Фінансування Угорщини з боку ЄС і фінансування України – це два окремих питання. Але якщо ЄС наполягатиме на тому, щоб фінансування України надходило зі зміненого бюджету ЄС, тоді ці дві проблеми стануть взаємопов’язаними”, – сказав Балаж Орбан.

Він також зауважив, що Угорщина продовжує виступати проти повного чотирирічного плану допомоги Україні. Там хотіли б, аби ЄС пропонував Україні фінансування терміном на один рік без будь-яких поправок до бюджету. При цьому Балаж додав, що Будапешт розгляне можливість “зробити свій внесок” у цей пакет.

Видання зазначає, що Угорщина підвищує ставки в очікуванні виділення Європейським Союзом біля €10 мільярдів фінансування після того, як угорський уряд ухвалив закони, спрямовані на посилення незалежності суду.

Проте Орбан хоче, щоб ЄС передав близько €30 мільярдів, заморожених ще торік через проблеми з верховенством закону і хабарництвом в Угорщині.

Як відомо, прем’єр Віктор Орбан погрожує заблокувати всю допомогу Євросоюзу для України, а також подальший рух нашої країни до блоку, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва. Водночас 12 грудня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив що Україна отримала перший сигнал з Угорщини, який свідчить про “вікно можливостей” для нашої країни на саміті ЄС 14-15 грудня.

Джерело