У НАТО оцінили вплив ударів по російських НПЗ на хід війни

У НАТО оцінили вплив ударів по російських НПЗ на хід війни

Фото: РосЗМІ Пожежа на Волгоградському НПЗ (архівне фото)

Україна ось-ось почне повертати втрачену територію, але їй знадобиться деякий час, щоб розгорнути значний наступ, вважають у НАТО.

Удари дронів по території РФ суттєво впливають на російську економіку, особливо на експорт енергоносіїв. Про це у вівторок, 9 липня, заявив журналістам неназваний високопосадовець НАТО під час саміту Альянсу у Вашингтоні, передає Укрінформ.

“Українські удари дістають дедалі глибше у Росії і впливають на російську економіку, зокрема… на російський експорт енергоносіїв”, – сказав співрозмовник.

За його словами, цей вплив настільки сильний, що Росія запровадила внутрішні обмеження на експорт бензину та інші заходи. Він зазначив, що обсяги переробки нафти на російських НПЗ скоротилися приблизно на 17%.

На переконання посадовця, Україна й далі завдаватиме точкових ударів по об’єктах на російській території.

Він також висловив думку, “сьогодні ми перебуваємо на тому етапі, коли Україна ось-ось почне повертати втрачену територію”. Водночас їй “знадобиться деякий час, щоб розгорнути значний наступ”, додав співрозмовник.

Нагадаємо, у Вашингтоні з 9 по 11 липня проходитиме саміт НАТО. Одним з головних питань на ньому буде стане підтримка України. Зокрема, очікується рішення щодо посилення української ППО.

На саміті НАТО президенти України Володимир Зеленський та США Джо Байден проведуть окремо двосторонні переговори.

Джерело