У МЗС розповіли, яким чином Росія зможе взяти участь у другому Саміті миру

У МЗС розповіли, яким чином Росія зможе взяти участь у другому Саміті миру

Фото: Пресслужба президента України Україна не прагне прямих контактів з Росією на Саміті миру

Україна не прагне прямих контактів з країною-агресором, наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Україна не планує контактувати на пряму з Росією на наступному Саміті миру. Проте на заході може бути використаний досвіт Чорноморської зернової ініціативи. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.   Під час переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи Україна не взаємодіяла з Росією напряму, а лише через посередників.   “У нас є дуже успішний досвід переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи. Тоді Україна вела перемовини з Туреччиною і з ООН, потім Туреччина і ООН вели перемовини з Росією. Угода виглядала як документ, підписаний між Туреччиною, ООН і Україною, а також Туреччиною, ООН і Росією”, – сказав міністр.   Кулеба зазначив, що Україна не прагне прямих контактів з Росією з огляду на те, що Москва продовжує свої воєнні злочини та намагається знищити українську державність.

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувся перший Саміт миру. Його учасники обговорювали три пункти Формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку та гуманітарний вимір, а також обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Комюніке за підсумками саміту підписали понад 80 країни та організації. Документ є відкритим для приєднання. Результати Саміту миру будуть передані Росії.

Очікується, що другий Саміт миру відбудеться за кілька місяців. У Швейцарії заявили, що російський диктатор Володимир Путін може бути присутнім на подальших потенційних переговорах щодо миру в Україні.

Джерело