У Міноборони спростували п’ять міфів про Резерв+

У Міноборони спростували п'ять міфів про Резерв+

Фото: Міністерство оборони України Міноборони спростувало міф про те, що Резерв+ відстежує геолокацію

Українці хибно думають, що електронні дані розсекретять, відстежуватимуть геолокацію та надішлють е-повістку.

Міністерство оборони зібрало п’ять поширених міфів про військово-облікові документи у застосунку Резерв+. Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко у Facebook.

  Міф 1: військово-обліковий документ у Резерв+ ні на що не впливає, на відміну від документа з ЦНАПу   Резерв+ та ЦНАПи генерують однакові документи. З 18 червня вони прирівнюються до військового квитка та тимчасового посвідчення. З документом у Резерв+ можна навіть перетинати кордон.
  Міф 2: якщо оновити дані через Резерв+, одразу отримаєш статус “у розшуку”
  Такий статус виникає не через оновлення даних, а, наприклад, якщо людині вручили повістку, а вона за нею не з’явилася. Терміни, коли можна було прийти у ТЦК, закінчилися, відповідно, громадянин порушив закон і його оголосили у розшук.   Міф 3: дані в Резерв+ можуть украсти, а у ЦНАПі не вкрадуть   Резерв+ пройшов усі необхідні безпекові перевірки і має сертифікат КСЗІ, застосунок лише відображає інформацію з реєстру Оберіг і не зберігає її на власних серверах, наголосили в Міноборони.   Міф 4: у Резерв+ прийде електронна повістка   Законодавство наразі не має поняття “електронна повістка” чи будь-якого подібного електронного сповіщення. Е-повістка не прописана в офіційних документах. Тому її не може бути у Резерв+.   Міф 5: Резерв+ відстежує геолокацію, щоб потім ТЦК могли знайти людину   Цей страх – конспірологічна теорія, наголосили в Міноборони. У кожному смартфоні можна перевірити, які застосунки мають доступ до геоданих або їх запитують. 

Нагадаємо, 18 червня у Резерв+ з’явилися електронний військово-обліковий документ та QR-код для перевірки даних.
  Міноборони поділилося інструкцією, як згенерувати електронну копію військово-облікового документа.
  З 18 травня 2 млн українців оновили свої військово-облікові дані у Резерв+.

Джерело