У Мінкульті повідомили, скільки музейних цінностей перебуває в розшуку

У Мінкульті повідомили, скільки музейних цінностей перебуває в розшуку

Фото: Маріупольська міська рада Окупанти вивозять музейні цінності із загарбаних територій

РФ систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності.

Через війну евакуйовано 453 541 музейний предмет з українських музеїв, а приблизно 35 тис. офіційно перебувають у розшуку. Про це на міжнародній конференції “Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України” повідомила заступниця міністра культури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анастасія Бондар, пише Інтерфакс-Україна.

Вона додала, що загалом на 2014 рік в Україні було 12 млн музейних об’єктів, які належали до державної частини музейного фонду, і з них 1,7 млн зараз перебувають на тимчасово окупованій території. Заступниця міністра додала, що в окупації залишаються 90 музеїв і музейних сховищ.

“У нас наразі майже 35 тис. музейних об’єктів уже вважається офіційно в розшуку. Але потрібно розуміти, що слідчі дії і доказова база забирають певний час, тому ці цифри будуть наздоганяти далі в кількості”, – зазначила Бондар.

Раніше повідомлялося, що НАЗК створилобазу викрадених РФ культурних цінностей. РФ систематично грабує та знищує культурну спадщину України, зокрема памʼятки археології та музейні цінності.

Привласнюють ідентичність: чи повернемо вкрадені росіянами музейні цінності

Джерело