У Мін’юсті викрили корупційну схему

У Мін’юсті викрили корупційну схему

Фото: СБУ Посадовці управління Мін’юсту організували корупційну схему

Фігуранти справи отримували гроші за незаконне закриття виконавчих проваджень стосовно громадян, що мають борги. Всіх учасників схеми вже звільнили.

Правоохоронці ліквідували корупційну схему в Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, яке є головним органом із державної правової політики у семи областях на заході України. Про це повідомила СБУ у понеділок, 1 липня.

Вказано, що фігуранти справи систематично отримували хабарі за незаконне закриття виконавчих проваджень стосовно громадян, що мають борги. Всіх учасників незаконної схеми вже звільнили.

“До організації злочинної діяльності причетний колишній керівник міжобласної структури Мін’юсту, який залучив до протиправного механізму кількох своїх підлеглих. На момент викриття корупційної схеми співробітниками СБУ він був діючим очільником установи”, – йдеться у повідомленні.

Посадовці управління Мін’юсту пропонували боржникам за гроші закрити виконавче провадження без сплати визначених судом платежів. Для передачі коштів організатор схеми залучив посередника – мешканця Івано-Франківська.

Фігуранти розподіляли гроші між собою, а виконавчі провадження закривали з формулюванням “у зв’язку з повним погашенням боргу”.

Наразі ексначальнику управління Мін’юсту повідомили про підозру за статтею про прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч.3 ст.368 КК України). Його звільнено.

Дії посередника кваліфіковали за статтею про пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 КК України). Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

Раніше Вищий антикорупційний суд арештував голову Мукачівської районної ради Михайла Ланьо з можливістю внести 30 млн гривень застави. Його підозрюють у оборудці із землею.

Корупція на Волинській митниці: кількість підозрюваних зросла до 20

Джерело