У Мін’юсті повідомили, скільки ув’язнених можуть мобілізуватися

У Мін’юсті повідомили, скільки ув’язнених можуть мобілізуватися

Фото: Фото: АР (архів) Понад три тисячі ув’язнених умовно-достроково звільнені в обмін на мобілізацію

Близько 27 тисяч засуджених можуть мати право служити у Збройних сил України. Наразі у в’язницях утримуються близько 42 тисяч осіб.

Понад три тисячі ув’язнених умовно-достроково звільнені в обмін на мобілізацію, повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, котру цитує Associated Press у вівторок, 2 липня.

“Багато мотивів походить від бажання повернутися додому героєм, а не повернутися додому з в’язниці”, – пояснила посадовиця.

Умовно-дострокове звільнення передбачає кілька етапів: співбесіда, медичний огляд та перегляд судимості.

До служби не допускають осіб, засуджених за зґвалтування; вбивство двох й більше осіб; злочини проти національної безпеки України.

Україна бажає провести різницю між своєю програмою та вербування засуджених у Росії. Останніх, як правило, відправляли на найсмертоносніші бої. Українська програма, своєю чергою, направлена на інтеграцію в’язнів у регулярні українські фронтові підрозділи

Нагадаємо, 17 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених. Закон передбачає умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для засуджених, які вирішать підписати контракт із ЗСУ.

Повідомлялося, що засуджені, які будуть мобілізовані до армії, нестимуть службу виключно у спеціальних підрозділах при військових частинах.

Джерело