У МАГАТЕ попередили про “величезний ризик” для українських АЕС

У МАГАТЕ попередили про "величезний ризик" для українських АЕС

Фото: Getty Images (иллюстративное фото) АЕС вже знизили свої потужності через обстріли

Попри масштабні руйнування, енергосистема України продовжує функціонувати значною мірою завдяки атомним електростанціям, котрі досі уникали прямих повітряних атак.

Атомні електростанції допомагають запобігти повному колапсу енергосистеми України, котра постійно зазнає обстрілів. Через це Росія почала приділяти більше уваги спробам непрямого виведення з ладу АЕС. Про це поінформувало Міжнародне агентство з атомної енергії.

Під час останньої атаки в четвер росіяни завдали удару по ключових об’єктах, пов’язаних із трьома атомними електростанціями, – підстанціям, котрі постачають їм електроенергію та передають вироблену ними енергію до мережі.

Хоча пошкоджень атомних реакторів не зафіксовано, всі вони знизили потужністьу межах запобіжних заходів, а один з них відключили від мережі.

Це вже третя така атака з кінця серпня. Якщо раніше ударам піддавалися теплові та гідроелектростанції, а також передавальна інфраструктура, то обстріл підстанцій біля АЕС, за словами експертів, є відносно новою стратегією, пише The New York Times.

Попри масштабні руйнування, енергосистема України продовжує функціонувати значною мірою завдяки атомним електростанціям, котрі досі уникали прямих повітряних атак.

“Енергетична інфраструктура України вкрай вразлива, що ставить під серйозну загрозу ядерну безпеку”, – заявив голова МАГАТЕ Маріано Ґроссі.

Якщо через пошкодження підстанцій буде втрачена функція охолодження на одному чи кількох реакторах, це неминуче призведе до розплавлення ядерного палива та масштабного викиду радіації, попереджає Greenpeace Україна.

Про загрозу ядерної катастрофи президент Володимир Зеленський попереджав ще у вересні на Генеральній Асамблеї ООН.

Нагадаємо, війська РФ у ніч на четвер здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку на українську енергетику. Загалом було зафіксовано 12 влучань, в основному в об’єкти паливно-енергетичного сектору у різних областях. 

Джерело