У Кабміні анонсували рік наземних дронів

У Кабміні анонсували рік наземних дронів

Фото: ТГ-канал Залізні зміни Міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін (архівне фото)

Безпілотники зможуть виконувати різні функції, включаючи бойові завдання, логістику, медичну евакуацію, мінування та розмінування.

Функції піхотинців на полі бою частково замінять безпілотники, і статися це має вже найближчим часом. Про це заявив міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін на відкритті представництва Укроборонпрому у Вашингтоні, передає Голос Америки.

Камишін наголосив, що такі інновації, як дрони, вже добре зарекомендували себе як в повітрі, так і на воді.

“Ми показали, що можемо змінити ситуацію в повітрі завдяки БПЛА, на морі завдяки морським дронам. Фактично без флоту ми вигнали російський флот з Криму і зараз вони на дні моря, там де і мають бути. Цей рік буде роком сухопутних безпілотних систем. Ви побачите більше таких на фронті й ми очікуємо, що вони змінять ситуацію у наступні 12 місяців”, – заявив Камишін.

Видання зазначає, що широке застосування дронів у війні Росії проти України змінило характер ведення війни, але перспективи такого ж широкого застосування дронів на землі, як це відбулось в повітрі та на воді, поки не визначені.

Оглядачі вказують на складність задачі, адже сухопутний дрон має долати більше перешкод на шляху, ніж безпілотник в повітрі чи на воді. Wall Street Journal зазначає, що ні США, ні союзники не мають досвіду ефективного застосування сухопутних дронів в бойових ситуаціях.

Наразі сухопутні дрони використовуються обмежено для розмінувань. Але в українському уряді вважають – безпілотники зможуть виконувати інші функції, включаючи бойові завдання, логістику, медичну евакуацію, мінування та розмінування.

Це відповідає філософії України, каже Камишін, “бо ми рахуємо людей і хочемо, щоб люди були якомога далі від лінії фронту”.

Нагадаємо, що у США відкрили представництво Укроборонпрому. Воно займатиметься пошуком інвестиційних можливостей та військово-технічних партнерів у США.

Раніше АТ Укроборонпром підписало меморандум із провідною компанією з розроблення та виробництва ракетних систем – MBDA Deutschland.

Джерело