У ЄС повідомили, коли відбудеться засідання щодо €50 млрд для України

У ЄС повідомили, коли відбудеться засідання щодо €50 млрд для України

Фото: Пресс-служба президента Украины Шарль Мішель, Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн

Питання буде вирішене на початку наступного року, запевнив Шарль Мішель. Крім того, Україна найближчим часом отримає 1,5 млрд євро.

Позачергове засідання Європейської ради, на якому має бути ухвалено рішення про перегляд бюджету ЄС, так само як і про продовження фінансування України в розмірі 50 млрд євро на період до 2027 року, відбудеться наприкінці січня – на початку лютого. Однак поки що конкретної дати немає. Водночас Європейська комісія має намір працювати над запасним варіантом, який дасть змогу це робити. Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель у п’ятницю, 15 грудня, в Брюсселі на пресконференції після завершення засідання Євроради.

Посадовець нагадав, що питання перегляду довгострокового бюджету стояло на порядку денному минулого засідання Європейської ради.

“Ми повернемося до нього на початку наступного року на спеціальному саміті з метою переконати 27 держав-членів погодитися з цими пропозиціями. Але головне – це те, що ці пропозиції схвалені й підтримуються твердо 26 державами-членами”, – розповів президент Євроради.

Посадовець наголосив, що це “дуже добре збалансовані пропозиції”.

“З одного боку – це вираження сильної прихильності, що було підтверджено вчора 26 державами-членами підтримувати Україну додатковим пакетом у розмірі 50 млрд євро. Це також чіткий сигнал про чітку, сильну обіцянку підтримувати, я повторю – 26 державами-членами, але не однією… Найближчими тижнями я впевнений, що рішення буде формалізовано”, – додав Мішель.

Крім того, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час цього брифінгу заявила, що найближчими днями Україні буде виділено черговий, останній у 2023 році транш макрофінансової допомоги в розмірі 1,5 млрд євро, що дасть змогу побудувати “невеликий, але важливий міст”, необхідний для того, щоб дозволити подальше фінансування в розмірі 50 млрд євро на період до 2027 року. 

“Ми використаємо час до проведення засідання Європейської ради, (щоб) або в нас була згода 27 (держав-членів), або ми працюватимемо над альтернативами, які дадуть нам змогу зробити операційні рішення, коли прийде час. Для нас дуже важливо, що буде послідовне, передбачуване і надійне фінансування для України. Це важливо для України, для бізнес середовища та інвесторів”, – запевнила чиновниця. 

Як ми вже писали раніше, голови держав і урядів країн-членів Європейського Союзу підтримали збільшення фінансування Європейського фонду миру, з якого кошти виділяють на закупівлю зброї для України аби вона могла протистояти агресору. 

ЄС має виконати зобов’язання щодо України – Мішель

Джерело