У ГУР розповіли, хто мав бути на борту Іл-76

У ГУР розповіли, хто мав бути на борту Іл-76

Фото: NEXTA Live / Telegram Уламки російського Іл-76

Українська воєнна розвідка з’ясувала, що на борту Іл-76 мали бути військово-політичні VIP-персони РФ, але в останній момент ФСБ заборонила їм сідати.

На борту Іл-76, який напередодні впав у Бєлгородській області, мали бути військово-політичні VIP-персони РФ, але в останній момент ФСБ заборонила їм сідати. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі Радіо Свобода.   “Відомо, що на борту мали дійсно перебувати кілька VIP офіційних від військово-політичного представництва країни-агресора. Їхні прізвища відомі та будуть названі, матеріали будуть передані в рамках міжнародного розслідування, але в останній момент ФСБ фактично наказало їм не сідати на цей борт і скористатися іншими видами транспорту”, – розповів він.   Представник ГУР також зазначив, що до місцевого моргу в Бєлгороді доправили лише п’ять тіл, а російським рятувальникам не дозволили провести огляд місця падіння Іл-76.   Українська розвідка передасть ці матеріали для міжнародного розслідування.

Нагадаємо, 24 січня літак Іл-76 розбився у Бєлгородській області РФ. Російське Міноборони стверджувало, що в літаку нібито були українські полонені, яких везли на черговий обмін. Водночас українські ЗМІ заявили, що Іл-76 перевозив ракети до комплексів С-300.

Пізніше в ГУР підтвердили, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими, але цього так і не сталося. Росіяни опублікували список з 65 українських полонених, які нібито загинули під час катастрофи. Проте дані принаймні 17 людей з оприлюдненого списку збігаються з даними 17 бійців ЗСУ, яких обміняли ще 3 січня.

Падіння Іл-76: Кремль розповів про розслідування

Джерело