У Гаазі відбулося перше засідання ради Реєстру збитків

У Гаазі відбулося перше засідання ради Реєстру збитків

Фото: Facebook / Ірина Мудра У цьому засіданні взяла участь заступниця міністра юстиції Ірина Мудра

Одним із головних напрямів поточної роботи Реєстру збитків є встановлення правил та процедур щодо категорій збитків.

Перше засідання ради Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, відбулось у Гаазі в середу, 12 грудня. Про це повідомляє Міністерство юстиції України на своєму Telegram-каналі.

У цьому засіданні взяла участь заступниця міністра юстиції Ірина Мудра. Вона зазначила, що основна увага була зосереджена на визначенні категорій збитків для забезпечення операційної ефективності. Реєстр почне приймати заяви на початку 2024 року.

“Сьогодні у складі делегації Міністерства юстиції України разом з Уповноваженою у справах Європейського суду з прав людини… представляли позицію Уряду України щодо суті у міждержавній справі Україна проти Росії щодо Криму за №№ 20958/14 та 38334/18 у Європейському суді з прав людини”, – зазначається в повідомленні чиновниці, опублікованому на її сторінці у Facebook.

Заступниця міністра юстиції, зауважила, що одним із головних напрямів поточної роботи Реєстру збитків є встановлення правил та процедур щодо категорій збитків. За її словами, без категоризації збитків Реєстр не зможе працювати на повну потужність. 

“Командою Міністерства юстиції під керівництвом Маргарити Сокоренко протягом цих років проведено колосальну роботу по збору доказової бази та підготовці позиції Уряду України у цій та інших міждержавних справах України проти РФ. До Страсбурга подано тисячі сторінок та величезні обсяги відео -, аудіо – та інших доказів причетності росії до найтяжчих порушень Конвенції з прав людини і основоположних свобод.

І сьогодні, командою Мін’юсту, зокрема Секретаріату Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людин, гідно підготовано та  представлено позицію Уряду України щодо суті у цій міждержавній справі, а також надано вичерпну інформацію на питання суддів ЄСПЛ”, – резюмувала Мудра.

Як ми вже писали, в Метінвесті розповіли, як змогли вистояти під час війни. У компанії заявили, що на початку російського вторгнення було порушено її вертикально інтегровану структуру.

Крім того, в Метінвесті заявили, що відмовились від податкових пільг, незважаючи на малу завантаженість підприємств.

Джерело