Встановлено понад 200 місць, де утримують і катують полонених українців

Встановлено понад 200 місць, де утримують і катують полонених українців

Фото: Національна поліція України (ілюстративне фото) Одна з катівень, виявлених на визволених від ворога територіях

З російського полону вдалося повернути 3 210 українських громадян, і 90% з них констатують факти жорстокого поводження з ними.

Встановлено 186 місць, у яких росіяни утримують українських військовополонених, і 29 місць, у яких катують українців. Про це секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Дмитро Усов повідомив на засіданні Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС, пише Інтерфакс-Україна.

“Ми на сьогодні встановили 186 місць тримання наших військовополонених і 29 місць тримання, в яких катують і жорстоко поводяться з нашими громадянами. Говорячи про наших громадян, я маю на увазі дві категорії: військовополонені та цивільні”, – сказав Усов.

Він додав, що з російського полону вдалося повернути 3 210 українських громадян, і 90% з них констатують факти жорстокого поводження з ними.

Усов назвав найбільш поширені форми катувань, які росіяни застосовують до українських громадян: ушкодження за допомогою електрошокера, дерев’яних палиць, молотка, пластикової труби, арматури, ампутація пальців, вух, носа, колоті й різані рани, побиття руками й ногами, постріли в руки і ноги, ненадання медичної допомоги в разі її необхідності, імітація розстрілу, пригнічення, заливання води в рот через ганчірку, занурення голови у воду, насильство сексуального характеру.

Раніше повідомлялося, що Україна розслідує 28 кримінальних проваджень за фактом убивства окупантами 62 українських військовополонених, правоохоронці повідомили про підозри чотирьом особам у рамках цих проваджень. 

Фотографи показали знімки українських полонених
 

Джерело