ВРП відсторонила двох суддів Київського апеляційного суду

ВРП відсторонила двох суддів Київського апеляційного суду

Фото: kashtan.media ВРП відсторонила двох суддів Київського апеляційного суду, підозрюваних у корупції

Суддів відсторонено до 30 січня 2024 року у зв’язку з притягненням їх до кримінальної відповідальності.

Вища рада правосуддя (ВРП) на засіданні 15 грудня тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя двох суддів Київського апеляційного суду, Віктора Глиняного та Юрія Сливу, підозрюваних в корупції.

Суддів відсторонено до 30 січня 2024 року у зв’язку з притягненням їх до кримінальної відповідальності.

Слідчі вважають, що судді можуть незаконно впливати на органи досудового розслідування, суд, інших учасників кримінального провадження, штучно створювати докази невинуватості.

Нагадаємо, наприкінці листопада НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні хабаря у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення “потрібного” рішення.

За даними ЗМІ, фігурантами справи є судді Юрій Слива, Віктор Глиняний, Ігор Паленик, В’ячеслав Дзюбін. Їх підозрюють в отриманні хабара за рішення про відміну арешту майна у справі екс-керівника Мотор-Січі В’ячеслава Богуслаєва, якого у жовтні минулого затримали за підозрою в державній зраді. 

Як повідомлялося, Вища рада правосуддя дозволила взяти під варту чотирьох суддів Київського апеляційного суду. 6 грудня ВАКС відправив суддю Київського апеляційного суду Юрія Сливу під варту із можливістю внести заставу у 2,5 мільйона гривень. А 8 грудня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному судді Київського апеляційного суду – Віктору Глиняному

Джерело