ВПС: РФ запускає дрони-розвідники без сигналу GPS – це нова тактика

ВПС: РФ запускає дрони-розвідники без сигналу GPS - це нова тактика

Фото: Поліція Київської області (ілюстративне фото) Російський БПЛА Орлан-10

Розвідувальні БПЛА ворога по лінії фронту літають постійно, і є різні засоби протидії цьому, наголосив полковник Юрій Ігнат.

Російські військові почали використовувати нову тактику – застосовувати розвідувальні безпілотники з вимкненою навігацією. Про це представник Повітряних ЗСУ полковник Юрій Ігнат повідомив в ефірі Радіо Свобода.

“Ворог застосовує нові тактичні прийоми: запускає БПЛА без навігації, без сигналу GPS. І вмикається цей сигнал безпосередньо над об’єктом, який ворог планує розвідувати і завдати туди вже удар Іскандером. Таким чином, доводиться теж реагувати на цю ситуацію. Якщо хтось думає, що нічого не робиться – вже проведено чимало розмов і завдання якось вирішити цю проблему поставило вище керівництво”, – запевнив офіцер.

Він додав, що щодня до півсотні БПЛА літають по лінії фронту, а окремі види безпілотників можуть потрапляти і в тил.

“Хочу нагадати, у нас Шахеди літають аж до західних кордонів. Тому говорити про те, що Орлан залетів нам в тил, в Полтавську область, це далеко не вперше трапляється. Це проблема, яку потрібно вирішувати. Зараз шукають інноваційні рішення, уже працюють по ворожих розвідувальних дронах працюють FPV-дронами, працюють зенітними дронами, як їх називають, і працюють доволі успішно. Думаю, що на це треба теж звернути увагу усім Силам оборони і впроваджувати такі засоби, які є відносно дешевими в порівнянні з тим, щоб витрачати ракети. Ну і ракету треба мати, а ракети сьогодні виконують стримувальну функцію”, – додав Ігнат.

Полковник зауважив, що розвідувальні БПЛА ворога по лінії фронту літають постійно.

“Ми зараз з вами розмовляємо, а десятки БПЛА – 30-40 – по лінії фронту літають… Сумщина, Харківщина. Вони взагалі там цілодобово проводять повітряну розвідку, там де ведуться активні бойові дії. Буває, що дрони залітають і вглиб території нашої. Так, є різні засоби протидії: є мобільні вогневі групи, можуть винищувальну авіацію застосовувати. Вже і з ЯК-52 є позитивний досвід застосування на Півдні, також є і системи РЕБ”, – йдеться далі в публікації.

Нагадаємо, у червні Британія і Латвія оголосили перший тендер на дрони для України. У межах конкурсу будуть відібрані виробники, які зможуть постачати безпілотники у великих масштабах і за доступною ціною.

Латвія передасть Україні 2500 дронів

Джерело