ВМС Тайваню отримали ще два сучасні корвети-«вбивці авіаносців»

ВМС Тайваню отримали ще два сучасні корвети-«вбивці авіаносців»

Фото 28.03.2024 07:05 джерело До ВМС Тайваню надійшли ще два сучасні швидкісні бойові кораблі, які отримали назву «вбивці авіаносців» – вони побудовані з використанням стелс-технології і мають потужне ракетне озброєння.

Як передає джерело, про це повідомляє тайванське інформагентство CNA.

Йдеться про п’ятий і шостий малопомітні багатоцільові корвети-катамарани класу «Туо Чан» (Tuo Chiang), побудовані однією з місцевих компаній. Передача суден відбулася на майже два роки раніше від запланованого терміну.

Перше судно цього класу, яке тайванські ВМС отримали у вересні 2021 року, в ході експлуатаційних випробувань продемонструвало високі бойові характеристики, що спонукало уряд прискорити виробництво решти п’яти кораблів.

Президент Тайваню Цай Інвень на церемонії передачі суден заявила, що ці два корвети разом із третім та четвертим катерами берегової охорони, що надійшли на початку цього місяця, є свідченням суднобудівних можливостей Тайваню та його рішучості захищати демократію і свободу.

Тайвань реалізує спеціальну програму будівництва бойових кораблів на своїх підприємствах, поспішаючи отримати якнайбільше малогабаритних суден через дедалі вищу й агресивнішу активність бойових кораблів та літаків Китаю поблизу острова.

Корвети «Туо Чан» вважаються порівняно невеликими для цього класу бойових кораблів, мають водотоннажність 685 т і довжину корпусу близько 60 м. Їхня стелс-здатність означає, що вони мають радарний переріз розміром із рибальський човен.

Джерело