ВМС показали випробування українського корвета

ВМС показали випробування українського корвета

Фото: Скриншот Корвет Гетьман Іван Мазепа проходить державні випробування в морі

На кораблі вже встановлено важливі елементи озброєння – 76-мм артустановка Leonardo Super Rapid і 35-мм зенітна артилерійська установка Aselsan Gokdeniz.

Військово-морські сили України вперше показали відео з випробувань корвета Гетьман Іван Мазепа у Туреччині. Ролик було оприлюднено напередодні.

“Багатоцільовий корабель класу корвет Гетьман Іван Мазепа ВМС ЗС України проходить ходові (державні) випробування в морі”, – йдеться у дописі під відео.

Видання Defense Express проаналізувало кадри оприлюдненого відео та зазначає, що на палубі корабля присутні особи в цивільному, і це можуть бути працівники турецьких підприємств, залучених до робіт по корвету.

На кораблі вже встановлено окремі важливі елементи озброєння – 76-мм артустановка Leonardo Super Rapid в носовій частині та 35-мм зенітна артустановка Aselsan Gokdeniz в кормовій частині корабля.

“І також – ймовірно (вже встановлено – ред.) елементи під розміщення протикорабельних ракет. Водночас, якого саме типу ПКР там мають бути розміщені – ясності поки нема. Але при цьому можемо зауважити, що на корветі вже також змонтовані вертикальні пускові установки під зенітні ракети MICA VL”, – пише видання.

Крім того, в кормовій частині ще не змонтовано повністю посадковий майданчик під вертоліт.

Нагадаємо, в кінці травня корвет Гетьман Іван Мазепа був помічений на виході з суднобудівної верфі компанії RMK Marine для здійснення перших ходових випробувань.

Також повідомлялося, що у березні президент Володимир Зеленський дав назву новому корвету, який будується у Туреччині для України.

Джерело