Вирубка дерев у Чорнобильському заповіднику: причетним повідомлено підозру

Вирубка дерев у Чорнобильському заповіднику: причетним повідомлено підозру

Організована група з п’яти чоловік завдала державі збитків на суму понад 59 мільйонів гривень.

Учасникам організованої групи повідомлено про підозру у незаконній рубці дубів на території Чорнобильського заповідника, що стало причиною збитків на суму понад 59 мільйонів гривень. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора в четвер, 27 березня.

“П’яти учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом незаконної порубки дерев на території природно-заповідного фонду, перевезення та збуту незаконно зрубаних дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України)…

Керівник ДСП Північна Пуща, яке підпорядковане Державному агентству управління зоною відчуження, створив та очолив злочинну групу для здійснення незаконних рубок дерев на території зони відчуження, що входить до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника”, – йдеться в повідомленні.

Зловмисник залучив до оборудки трьох приватних підприємців, а також працівника поліції Київської області для їхнього прикриття та безперешкодного перевезення незаконно зрубаної деревини з Чорнобильської зони.

“В середині листопада 2023 року організатор, маючи повноваження для забезпечення безперешкодного доступу осіб на територію зони, видав перепустки для в’їзду спільників до місця рубки та показав територію, де зростають 100 річні дуби…

На початку грудня 2023 року один із учасників організованої групи залучив осіб, які мають навики рубки дерев у лісах. Вони зрубали понад 180 дерев породи дуб, вільха та береза. Підприємці вивезли деревину з місця рубки до місця складування, перевезення з території заповідника в місто Київ та збули її на деревообробне підприємство без дозвільних документів”, – ідеться в повідомленні.

Залучений працівник поліції Київської області забезпечив супровід автомобілів, які перевозили незаконно зрубану деревину.

Нагадаємо, викрито схему незаконного привласнення земель дамби Київської ГЕС. Їх загальна площа – понад 5 га, а оціночна вартість – понад 15 млн грн.

На Прикарпатті виявили оборудку із землею біля Буковеля

Джерело