Викрито групу, яка вкрала 95 млн грн на махінаціях в Укрзалізниці

Викрито групу, яка вкрала  95 млн грн на махінаціях в Укрзалізниці

Фото: САП Правохоронці затримали лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи

Мова йде про закупівлю трансформаторів за вдвічі завищеною ціною для УЗ через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з Росії.

Правоохоронці викрили організовану групу, яка при закупівлі трансформаторів для Укрзазлізниці заволоділа 94,8 млн грн. Про це повідомила САП у вівторок, 2 квітня.

Слідство встановило, що цю організовану групу створили у 2021 році з метою контролю за коштами Укрзалізниці. У червні-грудні 2022 року керівник групи через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів.

“Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами був використаний лист “Щодо загроз державній безпеці”, – йдеться у повідомленні.

При цьому керівник групи умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка “виграла” тендер, та його зв’язки з Росією.

Встановлено, що самі трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з РФ, та перепродавались Укрзалізниці за вдвічі завищеною ціною.

Як наслідок, Укрзалізниця зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими заволоділи учасники злочину.

Правохоронці затримали лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів призначив аудит ефективності роботи Укрзалізниці через виявлені порушення. Було виявлено ризик завдання мільйонних збитків УЗ під час реалізації щебеню, який продавали приватним клієнтам.

Занадто дорога ялинка: чиновниці УЗ повідомили про підозру

Джерело