Військові є винуватцями більшості випадків домашнього насилля – МВС

Військові є винуватцями більшості випадків домашнього насилля - МВС

Фото: NewsRoom (ілюстративне фото) 60% домашніх тиранів складають військові, які повернулися з фронту

В Україні зросла статистика з випадків домашнього насильства, які здійснюють військовослужбовці, що повернулися з фронту.

  Існує необхідність організувати належну психологічну реабілітацію бійців, які повертаються з фронту. Зокрема, 60% тих, хто чинить домашнє насильство, є військовими. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв’ю Радіо свобода.   “Домашнє насильство тільки з початку року збільшилось на 14%, і цифра зростає”, – сказав очільник МВС.

За словами міністра, це стосується не лише військовослужбовців Сил оборони, а всіх бійців, які були на фронті.   “Вона (психологічна реабілітація – ред.), я вважаю, зараз у зародковому стані. Якщо ми не підберемо фахівців, не навчимо їх, то матимемо великі проблеми після закінчення війни”, – зазначив Клименко.   Глава МВС пояснив, що людина з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад – ред.) або іншими ментальними змінами після війни “може бути або алкоголіком, або наркоманом, або може піти у кримінальне середовище, або все це буде об’єднано між собою”.   “Частина людей після війни навчилися холоднокровно вбивати, з цього їх треба буде витягувати”, – наголосив міністр.

Нагадаємо, у 2023 році Національна поліція України зареєструвала понад 291 тисячу фактів домашнього насильства, що на 20% більше, ніж у 2022 році.

У поліції нагадали про ознаки домашнього насилля. Воно буває не лише фізичним, а й психологічним, сексуальним та економічним. Жертвами можуть стати жінки, чоловіки, діти, і навіть літні люди.

Джерело