Від коридору до паніки. Що планує РФ на ХарківщиніСюжет

Від коридору до паніки. Що планує РФ на ХарківщиніСюжет

Фото: Telegram/Гострі картузи Яка ситуація на Харківщині

Армія РФ розпочала наступальні дії на кордоні України у Харківській області, зараз там тривають інтенсивні бої.

Російська армія розпочала нову хвилю наступальних дій на Харківському напрямку і намагається прорвати лінію оборони, підтверджує президент України Володимир Зеленський.

Міноборони додає, що станом на день 10 травня ці атаки було відбито, тривали бої різної інтенсивності. Водночас командування все ж таки вирішило посилити цю ділянку фронту резервними підрозділами. Що задумала Росія, посиливши удари на Харківщині – далі в сюжеті.

Що відомо на вечір

Низка українських пабліків повідомляють, що росіяни все ж таки захопили декілька прикордонних сіл. Зокрема, журналіст Юрій Бутусов повідомив, що вночі війська РФ силами до 4-5 батальйонів піхоти перетнули лінію державного кордону і захопили чотири прикордонні селища – Стрілече, Красне, Пильна, Борисівка. Найбільший захоплений населений пункт – Стрілече.

Цей район, за його словами, фактично давно був сірою зоною, лінія оборони там не була розгорнута, і тому противнику вдалося без особливих перешкод створити плацдарм шириною до 10 км та глибиною до 5 км на території України. Загальна площа захопленої території понад 30 квадратних кілометрів, додає журналіст.

Аналітики з DeepState підтверджують слова Бутусова. Зокрема, експерти з посиланням на бійців ЗСУ розповіли про ситуацію, яка склалася в Пильному. Паблік стверджує, що окупанти “вже певний час вільно перебував у селі, як у себе вдома і командування на місцях дивним чином подавало інформацію щодо ситуації в населеному пункті, яким, зокрема, користувалося вище військово-політичне керівництво”.

Як доказ Deep State публікує скріншоти присутності російських військових в Пильній в попередні дні.

“Результат є закономірним – ворог накопичив свої сили і почав сунути як у сусідні села, так і на південь”, – зазначають аналітики.

Від коридору до паніки. Що планує РФ на ХарківщиніСюжет

 t.me/DeepStateUA  

Вони також роблять висновок про те, що поки що наступальні дії росіян носять відволікаючий характер і обмежені у своїх механізованих можливостях. Однак у посадках на території РФ “містяться додаткові сили, які можна застосувати у разі випадкового успіху, як, наприклад, в Очеретино”.

Щодо ЗСУ, то експерти кажуть, що у наших військових є проблема з налагодженням комунікації між підрозділами, яка “призводить до втрат особового складу, в тому числі через відсутність контрбатарейної боротьби”.

Згодом заяви Deep State і Бутусова спростував начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Каже, що усі спроби штурму окупантів на півночі Харківщині відбиті, а втрат територій немає. За його словами, населенні пункти, де ворог хотів прорватись, знаходяться за 1-2 км від російсько-українського кордону.

Що задумав ворог

Військові пабліки зазначають, що у армії РФ на Харківщині може бути декілька стратегії.

Перша – це пряма операція по захопленню Харкова. В разі цього окупанти будуть намагатися перерізати трасу Київ-Харків і потім, розвиваючи наступ, повернути на схід і вийти до обласного центра з півдня, беручи місто в півкільце. Паралельно з цим можна очікувати удару з Вовчанська у напрямку Чугуєва з ціллю відрізати Харків від основних сил ЗСУ, які знаходяться в районі Куп’янська.

Друга – це створення “коридору” або “санітарної зони” для Білгородської області та відсунення лінії фронту ближче до Харкова, щоб перетворити його на прифронтове.

Третя – це “обманний маневр” для відтягування резервів ЗСУ і удару зовсім в іншому місці. А також “інформаційна” операція ворога для нагнітання паніки.

До чого схиляються в ЗСУ

Останній сценарій вважає більш реалістичним речник оперативно-стратегічного командування військ Хортиця Назар Волошин. За його словами, активізація армії РФ на півночі Харківської області є нічим іншим, як інформаційно-психологічна операція ворога.

Таким чином, як вважає Волошин, росіяни хочуть посіяти паніку серед населення та завадити плануванню операцій з боку ЗСУ. Зокрема, змусити українських військових відтягнути сили та засоби з Донецького на Харківський напрямок.

“Наступу на півночі Харківщини немає. Сили оборони спільно зі Збройними силами та різними військовими формуваннями контролюють ситуацію”, – заявив речник порталу hromadske.

Керівник Центру протидії дезінформації РНБО, офіцер Сил оборони Андрій Коваленко також додає, що сьогодні під час бойових дій у прикордонні Харківської області росіяни застосували інформаційні маніпуляції і запустили кампанію “початок наступу на Харків”, щоб посіяти паніку серед мирних мешканців.

Водночас, за його словами, росіяни мають сили для ширшого наступу на прикордонні півночі, фактично це Сумщина і це Харківщина. Але стосовно повноцінного наступу на Харків – у ворога цих сил недостатньо, запевняє Коваленко.

Джерело