Ви не закриваєте вночі вікна? Прочитайте чому це потрібно робити

Вікно з'явилося пізніше за двері. Спочатку будинок був фортецею та притулком, двері відігравали найважливішу захисну роль. А потім, коли світ перестав бути таким небезпечним, з'явилися вікна. Спочатку крихітні, адже скла не було, жалюгідні отвори, що ледве пропускали світло і затягнуті бичачим міхуром, інформує Ukr.Media.

Слюду теж вставляли в отвори перших вікон, щоб у житло проникало світло. Іноді вікна були просто наскрізними отворами, через них надходило світло та повітря, але йшло життєво важливе тепло. Вікно — символ двоїстий, непростий.

З одного боку, через вікно проникає світло сонця. Сонце — символ життя та здоров'я. З іншого боку — вікно робить будинок вразливим, це додатковий отвір, через який може проникнути зло. Тому з вікнами пов'язано багато вірувань та прикмет. У непростий час вікнам треба приділити особливу увагу. Це — "очі вдома". І водночас — це портал зв'язку з навколишнім світом.

Вікна мають бути чисто вимиті, це дуже важлива умова. Тоді до будинку проникатиме чиста енергія. Вікно має бути прикрашене та оформлене. За старих часів лиштви грали величезну роль, — візерунок був не просто окрасою, він захищав мешканців будинку від пристріту і від злих духів хвороби, які можуть проникнути через вікно.

Зараз лиштви немає, тому треба особливу увагу приділити оформленню вікна зсередини.

Вікно в жодному разі не повинно бути "голим", без штор, фіранок або жалюзів, як очі без повік та вій. Це символ захисту та спокою, символ усамітнення та особистого існування, символ відпочинку. З давніх-давен вікна відкривали на сході сонця, щоб впустити в будинок енергію життя.

Можна і не на сході, але вранці слід обов'язково роздерти штори. Навіть якщо у сутінках ви почуваєтеся затишніше, ранкове сонце, ранкове світло має проникнути у ваше житло.

Світло не повинно бути спотворене брудним склом, вікна треба помити. Вікно це ще й символ свідомості. Чиста свідомість, ясний розум — це чисте вікно, через яке проникає в нас божественне світло Розуму та здорового глузду. Нам простіше буде приймати правильні рішення та бачити речі у їхньому справжньому світлі. Менше стане брехні та обману.

За старих часів на підвіконня клали "магічні кулі", або розвішували їх на вікнах.

"Магічні кулі" знайти дуже просто — це скляні блискучі кулі з петелькою для нитки. Ми їх досі використовуємо для прикраси ялинки. Ялинкові кулі цілком підійдуть.

Ці кулі відбивали недобрі погляди та напади злих духів. Але якщо куль немає, чисто вимите і протерте вікно теж має здатність відображення. І можна дивитися у вікно вдосвіта, — це додасть життєвих сил і бадьорості тим, хто ослаб і стривожений.

А от уночі вікно ставало джерелом небезпеки. У Книзі Єремії написано, що смерть проникає крізь вікна. На ніч вікна належало зачиняти, закривати віконниці, — раніше ще й віконниці потрібно було мати для безпеки. Зараз можна задерти штори або опустити жалюзі. Було заведено хрестити вікна на ніч, "захрещувати" від злих людей та нечистої сили.

Дехто малював на вікнах хрест крейдою чи фарбою, — особливо у важкі та небезпечні часи. Так створювали захист будинку. І згадуються смужки паперу, наклеєні навхрест у війну на вікнах будинків. Ці смужки оберігали стекла під час бомбардувань, але водночас були символом захисту.

Сама віконна палітурка, яка була раніше в чотиричастинному вікні — це символ хреста, символ захисту. Наразі вікна стали іншими у багатьох, символ хреста зник. Якщо ви відчуваєте таку потребу, намалюйте хрест самі, поверніть його стародавню символіку.

Через вікно іноді виносили небіжчиків, щоби смерть не повернулася до будинку. Виносили з вікна і слабеньких дітей, — подавали до рук родичу, — так теж обманювали смерть, вважалося, що винесена з вікна дитина проживе довге життя. А ось висовуватися з вікна та розмовляти — вважалося небезпечним.

Той, хто розмовляє, висунувшись із вікна, впускає в будинок зло і випускає щастя та достаток, так вважалося. Не можна розмовляти на порозі — і не можна кричати з відчиненого вікна, так порушується захист будинку.

Помити вікна — завдання посильне. І результат буде добрим. Світла побільшає, мікробів стане менше. А через чисте скло у ваш дім надходитиме Божественна енергія, яка додасть сил і зміцнить здоров'я та благополуччя, — так вважалося з давніх-давен.

І відкрити вікно хоча б раз на сході сонця — це також корисно. Сонячні промені зміцнять сили та захист, принесуть щастя.

Джерело