Вантажівки заблоковані у двох пунктах пропуску – ДПСУ

Вантажівки заблоковані у двох пунктах пропуску - ДПСУ

Фото: PAP Поляки протестують проти ввезення української агропродукції

У пунктах пропуску Ягодин та Рава-Руська за останню добу і сьогодні зранку “виключно нульові показники перетину кордону”.

Польські феремери повністю заблокували рух вантажівок у пунктах пропуску Ягодин і Рава-Руська, а також частково – Угринів. Там у чергах стоять приблизно 370 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко в ефірі телемарафону в четвер, 28 березня.

За його словами, у пунктах пропуску Ягодин та Рава-Руська за останню добу і сьогодні зранку “виключно нульові показники перетину кордону”.

Разом з тим протестувальники постійно змінюють свої наміри щодо пропуску вантажів у пункті пропуску “Угринів”. 26 березня від польських прикордонників надійшла інформація, що фермери вирішили пропускати по три вантажівки на годину з 17 години 27 березня до 9 години ранку 28 березня.

“Десь так по кількісним показникам і відбувається, але що буде після 9-ї години ранку, складно сказати. Також вони пропускають дуже мало від пропускної спроможності пункту пропуску. За минулу добу це десь 90 вантажівок, хоча це найбільший напрямок, який може за добу пропускати 1200-1400 вантажівок в обох напрямках. Натомість ми маємо нульові показники від Польщі і лише 90 вантажівок в бік України”, – сказав Демченко.

За його даними, зараз напроти пункту пропуску Краківець перебуває біля 700 вантажівок.

“Цей напрямок розблокований, але його, як бачимо, як і напрямок пункту пропуску Шегині, де станом на ранок 400 вантажівок в черзі, водії обирають для того, щоб перетнути кордон, бо тут є інтенсивний рух в обох напрямках”, – зазначив речник ДПСУ.

Як відомо, поляки протестують проти ввезення української агропродукції, планів Єврокомісії продовжити економічний безвіз з Україною ще на рік, а також проти “зеленого курсу” ЄС.

Сьогодні має відбутися міжурядова зустріч України та Польщі, на якій сторони представлять спільну позицію щодо розблокування кордону.

Джерело