В Україну доставили вакцини проти дифтерії та правця

В Україну доставили вакцини проти дифтерії та правця

Фото: amnu.gov.ua В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця

Вакцину болгарського виробництва проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену.

В Україну доставили понад мільйон доз вакцини проти дифтерії та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

Зазначається, що вакцину болгарського виробництва проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит МОЗ придбало державне підприємство Медичні закупівлі України.

В країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 75% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас і можуть бути розподілені в регіони за потреби.

Вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень проти дифтерії та правця (АДП-М), препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих. Дорослим ревакцинація проти дифтерії необхідна кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку.

Раніше Україна отримала 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця.

Також Україна отримала 340 тисяч доз оральної вакцини проти поліомієліту.

Джерело