В Україні відновили жорсткі відключення світла

В Україні відновили жорсткі відключення світла

Фото: Getty Images Українцям знову будуть частіше відключати світло

У понеділок споживання електроенергії очікується майже на 5% вищим, ніж вчора – у вихідний день.

В Україні цілодобово діють графіки відключень електроенергії. У другій половині доби обмеження будуть більш жорсткими, повідомило Укренерго у понеділок, 1 липня.

“Кількість черг графіків погодинних відключень буде збільшена з 16.00 до 24.00. Причина збільшення обмежень – зростання споживання у зв’язку зі спекою. Стовпчик термометра сягає в денні години вище 30С. Сьогодні, за прогнозами, споживання очікується майже на 5% вищим, ніж вчора – у вихідний день”, – йдеться у повідомленні.

Енергетики просять українців ощадливо споживати електроенергію і не вмикати потужні електроприлади одночасно.

Станом на ранок без енергоживлення залишаються 475 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській і Чернігівській областях.

З технічних причин та через бойові дії відключалися високовольтні лінії електропередачі у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Львівській, Полтавській, Сумській, Харківській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.

За даними Укренерго, вчора Україна екстрено приймала надлишки електроенергії з енергосистеми Польщі. А сьогодні планується аварійне постачання з сусідніх країн Європи для формування резервів в енергосистемі та зниження обсягу обмежень споживання.

Протягом доби Україна імпортуватиме електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 28 139 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1567 МВт.

Раніше повідомлялося, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

А вчора стало відомо, що на поточному тижні Україну накриє неймовірна спека. Дощі можливі лише на заході країни.

Джерело