В Україні спростували фейкові заяви Путіна

В Україні спростували фейкові заяви Путіна

Фото: Соцмережі Путін розповів Карсону про “нацистів” в Україні

Дві години інтерв’ю Володимира Путіна стали суцільним потоком псевдоісторичної брехні і маніпуляцій.

Президент РФ Володимир Путін дав двогодинне інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону, яке було оприлюднене у п’ятницю, 9 лютого. Він оприлюднив низку фейків про Україну, намагаючись виправдати загарбницьку війну. Центр стратегічних комунікацій спростував основні фейкові заяви Путіна.

Теза: Мета війни в Україні – “заборона усіляких неонацистських рухів”

Путін вчергове повторив, що мета так званої “спецоперації” в Україні – це денацифікація, “заборона усіляких неонацистських рухів”. При цьому він визнав, що росіяни поки не досягли мети.

“Ви знаєте, як вам не здасться дивним, під час переговорів у Стамбулі ми таки домовилися про те, що в Україні не буде культивуватися неонацизм, у тому числі й буде заборонено на законодавчому рівні. Це, виявляється, можна зробити під час переговорного процесу. І тут немає нічого принизливого для України як для сучасної цивілізованої держави. Хіба якійсь державі можна пропагувати нацистів? Ні, правда? От і все”, – сказав Путін.

Правда: “Неонацизм в Україні” – це вигадка російської пропаганди. Таким чином Москва намагається представити нашу країну як законну ціль для агресії, терору і знищення.

Теза: Війну можна було закінчити ще півтора року тому, але “Україна піддалася вимогам Джонсона”

Путін заявив, що нібито колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вмовив Україну продовжувати бойові дії.

Правда: На російсько-українських переговорах у Білорусі та в Туреччині у лютому-березні 2022 року не було досягнуто прийнятного для сторін результату. Москва схиляла Київ до капітуляції. Єдина причина, чому Україна брала участь у цих розмовах – загрозлива ситуація на фронті у перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Однак Сили оборони, які зупинили загарбника під Києвом, позбавили українських дипломатів від необхідності піддаватися російському диктату.

Теза: Україну створив Ленін, а потім ще раз – Сталін

Путін повторив традиційний пропагандистський фейк про те, що нібито Україну створив Володимир Ленін. Але цього разу він додав до Ленін ще й Сталіна.

“У Румунії та Угорщини теж частину територій забрали, і вони, ці території, увійшли до складу радянської України і досі там перебувають. Тому ми маємо всі підстави говорити, що, звичайно, Україна у певному сенсі – штучна держава, створена з волі Сталіна”, – сказав він.

Правда: Новітня українська держава була заснована не Леніним і Сталіним, а українським національним рухом – одночасно з Польщею, Литвою, Грузією і навіть самою Росією як республікою. Російські більшовики не створили, а завоювали незалежну Україну, перетворивши її на чергову радянську республіку.

Теза: В Україні йде “громадянська війна” між росіянами

“Українські солдати потрапили в оточення – це конкретний приклад із життя, бойові дії – наші солдати кричать їм: “Шансів немає, здавайтеся! Виходьте, будете живі, здайтеся!”. І раптом звідти російською, доброю російською кричать: “Росіяни не здаються!” – І всі загинули. Вони досі росіянами почуваються. У цьому сенсі те, що відбувається, це певною мірою елемент громадянської війни”, – сказав Путін.

Правда: В Україні живе багато росіян, які є патріотами і захисниками української держави. Але наратив Путіна про “переслідування росіян в Україні” та “визволення” використовується для розпалювання війни. Вираз “русские не сдаются” – добре відомий людям, знайомим з російською культурою. Тому не дивно, що українські воїни могли обрати його для тролінгу росіян.

Теза: США потрібно “просто домовитись з Росією” і війна закінчиться

Путін маніпулював думкою про те, що нібито “американцям немає чим зайнятися”. Згадав про проблеми на кордоні з Мексикою, великий національний борг США.

“Вам нема чим зайнятися. Тому ви маєте воювати в Україні. Чи не краще домовитись із Росією?” – заявив він.

Правда: Росія і Путін регулярно порушують всі домовленості й відмовляються виконувати міжнародні угоди, під якими стоїть підпис керівництва РФ. Здійснивши повномасштабний напад на Україну, росіяни порушили близько 400 міжнародних угод.

Нагадаємо, що сьогодні вночі вийшло велике інтерв’ю Путіна американському журналісту Такеру Карлсону. Його широко розтиражувала російська пропаганда. Карлсон приїздив до Москви на кілка днів, його візит також активно висвітлювався російськими ЗМІ.

Такж Кремль прокоментував інтерв’ю Путіна для Карлсона, заявивши, що його “читатимуть і аналізуватимуть не один день”.

Джерело