В Україні росте кількість встановлених діагнозів ПТСР – МОЗ

В Україні росте кількість встановлених діагнозів ПТСР - МОЗ

Фото: УНІАН Віктор Ляшко – міністр охорони здоров’я України

За різними оцінками, ПТСР може розвиватися у 12-20% людей, які пережили травматичну подію або були свідками такої.

Кількість встановлених діагнозів посттравматичних стресових розладів (ПТСР) за короткий час зросла з трьох тисяч до майже восьми тисяч зареєстрованих випадків. Про це у четвер, 20 червня,  ВВС повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“За перші два квартали поточного року лікарі зафіксували стільки ж звернень з цим питанням, як і у 2021-му за цілий рік”, – зазначив він. 

Утім, міністр припускає, що людей з ПТСР – більше. 

“В Україні немає культури звернення до психолога”, – наголосив посадовець.

Як розповів Віктор Ляшко, сімейні лікарі в Україні отримали рекомендації пройти курс навчання, який дозволятиме виявляти проблеми ментального здоров’я та допомагати з ними справлятися на базовому етапі. Ці курси, за його словами, пройшли вже понад 45 тисяч медичних працівників.

“У разі потреби лікар направляє пацієнта на більш професійну психіатричну чи психологічну допомогу”, – вказав він.

Так, за даними Національної служби здоровʼя України (НСЗУ), у 2021 році діагноз ПТСР був поставлений 3 167 пацієнтам, у 2022 році – 7 051 пацієнту, у 2023 році – 12 494 пацієнтам, а станом на 6 березня 2024 року – 3 292 пацієнтам.

ПТСР є здебільшого виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів та пацієнток, особливо якщо звернутися по медичну допомогу одразу після появи перших симптомів.   Діти війни: якими розладами обертаються для них травматичні події   Раніше повідомлялося, що у США дозволили випробувати екстазі для лікування ПТСР.

Джерело