В Україні підключили чотири блоки теплогенерації

В Україні підключили чотири блоки теплогенерації

Фото: Міненерго України Блоки ТЕС під постійною загрозою ударів росіян

Вчора Україна п’ятий день поспіль залучала аварійну допомогу з Румунії та Польщі. Її обсяг склав 3400 МВт-год.

Вранці у вівторок в роботу повернулися три блоки на теплових електростанціях і один на теплоелектроцентралі, але ситуація в енергосистемі залишається складною. Про це повідомило Укренерго 12 грудня.

“На деяких блоках теплоелектростанцій тривають ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть виробляти електроенергію через хмарну погоду”, – йдеться у повідомленні.

При цьому через підвищення температури повітря споживання вранці у вівторок на 1,6% було нижчим, ніж у понеділок, але залишається на високому рівні, що створює додаткове навантаження на енергосистему.

“Тому дуже важливо продовжувати уважно ставитися до користування енергоємними електроприладами та споживати е/е ощадливо”, – закликали енергетики.

Повідомляється, що вчора Україна п’ятий день поспіль залучала аварійну допомогу з Румунії та Польщі. Її обсяг склав 3400 МВт-год. Водночас ліміти споживання не запроваджували, графіки відключень не запроваджували і не прогнозують.

Експорт електроенергії, як і раніше, не здійснюється, а імпорт майже на 20% вищий за показник понеділка – його загальний обсяг у ранкові та вечірні години зі Словаччини та Румунії становить 2700 МВт-год (вчора було 2306 МВт-год), з максимальною потужністю в окремі години до 667 МВт (із 1 грудня технічна можливість імпортувати 1700 МВт – ЕР).

За даними Укренерго, на ранок вівторка знеструмлено через негоду 193 населених пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій і Тернопільській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 432 населених пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться залежно від безпекової ситуації та з дозволу військових.

Нагадаємо, 11 грудня в енергосистемі України було зафіксовано дефіцит. Відразу три енергоблоки не включились в роботу у визначений час через продовження аварійного ремонту.

Джерело