В ОП пояснили, чому не всі країни підписали комюніке Саміту миру

В ОП пояснили, чому не всі країни підписали комюніке Саміту миру

Фото: Пресс-служба президента Украины Не всі країни підписали комюніке Саміту миру з питань України

Не всі міністри закордонних справ могли ухвалювати такі рішення без погодження з керівництвом своїх держав.

Представники деяких країн, які брали участь у Саміті миру у Швейцарії, не мали необхідних повноважень для підписання важливих документів. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі національного телемарафону в неділю, 16 червня.   Так він пояснив відсутність підписів від низки країн під підсумковим комюніке Глобального саміту миру з питань України.   За словами представника Офісу президента, у кожної країни були різні причини. Зокрема, не всі міністри закордонних справ могли ухвалювати такі рішення без погодження з керівництвом своїх держав.
  “Десь це вимагає процедур – в одній із країн це має бути навіть рішення парламенту. У певних країн були представники такого рівня, що не могли ухвалювати такі рішення”, – пояснив Жовква.

Як повідомлялося, серед країн, які не підписали спільне підсумкове комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Індонезія, Мексика, ПАР, Бразилія та ОАЕ. Чотири країни з цього переліку – Бразилія, Індія, ПАР та ОАЕ – разом з Росією входять до міжнародної організації БРІКС. 
  Нагадаємо, загалом підсумкове комюніке мирного саміту підтримали 80 країн та чотири організації. 

Джерело