В НАТО заявили, що на саміті в США не буде “жодних дат” для України

В НАТО заявили, що на саміті в США не буде "жодних дат" для України

Фото: Getty Images Генсек НАТО Єнс Столтенберг

Єнс Столтенберг пояснив, що “складно запросити Україну, поки триває війна”, водночас “складно сказати”, що Альянс не може цього зробити.

“Жодних дат” стосовно членства України в Альянсі під час саміту НАТО у Вашингтоні не буде оголошено. Проте нині країнами-членами проводяться відповідні дії, щоб привести її до вступу, щойно будуть необхідні політичні умови. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Голос Америки.

“Я чекаю, що ми дійдемо згоди щодо формулювання, яке надішле чітке повідомлення про перспективи членства України, і про те, що Україна стане членом Альянсу”, – пояснив він і додав, що це питання має бути “узгоджене серед союзників”.

На запитання журналістів, чи бойові дії є перешкодою для вступу України в Альянс, Столтенберг відповів, що “союзники не мають визначення конкретних перешкод”.

“Складно запросити Україну, поки триває війна. З іншого боку, також складно сказати, що ми не можемо цього зробити, поки існує конфлікт із Росією, тому що тоді Росія має стимул продовжувати конфлікт”, – пояснив він.

Раніше Столтенберг заявив, що союзники по НАТО активно працюють над тим, щоб Україна відповідала стандартам Альянсу. Він зазначив, що постачання західної зброї сприяє переходу української армії до “оперативної сумісності” з військами НАТО.

Столтенберг додав, що якщо Україну підготувати тепер, то вона швидко може набути членство в НАТО, коли матиме згоду всіх країн-членів.

Рютте для посади генсека НАТО запропонував Орбану угоду щодо України – ЗМІ

Джерело