В НАТО анонсували нову допомогу Україні

В НАТО анонсували нову допомогу Україні

Фото: Getty Images Генсек НАТО Йенс Столтенберг

Члени Альянсу найближчими днями зроблять нові оголошення про посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості боєприпасів.

НАТО ще до саміту у Вашингтоні планує ухвалити рішення про надання додаткових систем ППО та передачу більшої кількості боєприпасів для України. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю телеканалу СBS.

Він зазначив, що усі члени Альянсу погодилися посилити допомогу для України, – як у вигляді нових тренувань військових, так і у вигляді довгострокових зобов’язань.

“Я також очікую, що до саміту (НАТО. – ред.), який розпочнеться наступного тижня, члени Альянсу зроблять нові оголошення про посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості боєприпасів”, – сказав Столтенберг.

Генсек Альянсу також додав, що НАТО візьме на себе надання і координацію безпекової допомоги Україні. Зокрема, в Німеччині буде створене командування з логістичними центрами, де розмістять техніку для тренування Збройних сил України. Генсек підкреслив, що “це буде великим і важливим результатом саміту, який забезпечить більш міцну основу для нашої підтримки України”.

“Головне завдання Альянсу – забезпечення перемоги України. Це передумова для майбутнього членства країни в НАТО”, – сказав Столтенберг.

Він також зазначив, що НАТО і союзники хочуть миру та єдиний спосіб його досягнути – переконати російського диктатора Володимира Путіна, що він не переможе на полі бою.

“Він (Путін. – ред.) має сісти й ухвалити рішення, де Україна переважатиме як суверенна, незалежна держава в Європі. Єдиний спосіб переконати Путіна, що він не переможе на полі бою – це військова підтримка України з-за кордону. Отже, довготривале переговорне рішення для України, вимагає її військової підтримки”, – сказав Столтенберг.

Раніше повідомлялося, що Україна від саміту НАТО у Вашингтоні, що має відбутися 9-11 липня, очікує посилення обороноздатності та суттєвих рішень щодо членства.

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання щодо членства України у складі Альянсу в найближчі 10 років.

 

Джерело