В енергосистемі України зафіксовано дефіцит

В енергосистемі України зафіксовано дефіцит

Фото: Міненерго України Не всі ТЕС працюють через аварійні та планові ремонти

Відразу три енергоблоки не включились в роботу у визначений час через продовження аварійного ремонту.

Зранку у понеділок в енергосистемі України зафіксували дефіцит через брак потужності. Про це повідомило Укренерго 11 грудня.

“Диспетчерський центр вже зранку бачить, що споживання перевищує прогнозний рівень на 2,2%. Це еквівалентно роботі щонайменше двох додаткових блоків теплових електростанцій, потужностей яких наразі немає в наявності”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що сьогодні одразу три енергоблоки не включились в роботу у визначений час через продовження аварійного ремонту. На інших блоках теплоелектростанцій тривають аварійні та планові ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимум через хмарність.

В Україні поки не вводять графіки відключень світла через дефіцит в енергосистемі. Але українців закликають бути заощадливими.

Тим часом Укренерго залучає аварійну допомогу з Румунії (з 10:00 до 17:00) та з Польщі (з 11:00 до 14:00).

Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 2 306 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 388 МВт. Експорт сьогодні відсутній.

Раніше у понеділок стало відомо, що у Києві зафіксовано відключення світла через ракетну атаку російських агресорів. Загалом в Україні через бойові дії, технічні причини та негоду знеструмлено 491 населений пункт в 11 областях.

Джерело