В ДОТ розповіли, як потенційні постачальники ЗСУ приносять підроблені довідки з податкової

Бігунець: У розрізі від усіх тендерів –  це небагато

Державний оператор тилу (ДОТ) дискваліфікував трьох потенційних постачальників для Збройних сил України через підробку довідки Державної податкової служби (ДПС) про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів.

Про це ДОТ повідомив у коментарі АрміяInform. 

Так, під час кваліфікації учасників процедури закупівлі працівники ДОТ виявили можливі ознаки підроблення довідки з податкової служби. 

В рамках антикорупційної перевірки ДОТ направив запит до ДПС України з проханням підтвердити або спростувати факт надання такої довідки учасникам. У відповідь податкова підтвердила, що жодної довідки цій компанії надано не було.  

“Під час кваліфікації учасників торгів ми мусимо переконатися, що потенційний постачальник Збройних сил відповідає всім комплаєнс-вимогам. Ми не співпрацюємо з постачальниками, які дозволяють собі навіть мінімальні махінації. Проте вже тричі учасники торгів намагалися підробити довідки. У розрізі від усіх тендерів –  це небагато. Проте достатньо самовпевнено з боку потенційного підрядника МІноборони намагатися проштовхнути підроблені документи”, – зазначив директор з управління ризиками та комплаєнс Дмитро Бігунець. 

За фактом підробки документів ДОТ направив заяви до Національної поліції України про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст.ст. 191, 358 Кримінального кодексу України.

Станом на 26 червня відомо, що правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження за частиною 3 статті 358 Кримінального кодексу України за фактом підробки документів вчиненої повторно або за попередньою змовою групи осіб.  

Джерело