У РФ порушили третю справу проти журналістки Радіо Свобода Курмашевої

У РФ порушили третю справу проти журналістки Радіо Свобода Курмашевої

13.12.2023 05:33 джерело У Росії проти утримуваної в СІЗО журналістки Татаро-башкирської служби Радіо Свобода Алсу Курмашевої порушили ще одну кримінальну справу – за статтею про «фейки» про російську армію.

Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода «Idel.Реалії», передає джерело.

Приводом для порушення справи стала книга «Немає війні. 40 історій росіян, які виступають проти вторгнення в Україну», видана Татаро-башкирською службою Радіо Свобода у листопаді минулого року. Збірка включає розповіді мешканців Поволжя, які протестували проти війни, і підготовлена на основі інтерв'ю, які виходили на сайті «Idel.Реалії» з березня по серпень 2022 року. За версією слідства, Курмашева нібито причетна до розповсюдження книги.

«Ми рішуче засуджуємо рішення російської влади висунути додаткові звинувачення проти Алсу. Журналістика – це не злочин. Настав час покласти край цьому жорстокому переслідуванню», – заявив виконувач обов'язків президента та член правління RFE/RL Джеффрі Гедмін.

Це вже третя кримінальна справа щодо Курмашевої. У жовтні суд у Казані визнав її винною в неповідомленні про друге громадянство і засудив до штрафу в десять тисяч рублів. Зараз Курмашева перебуває у СІЗО в іншій кримінальній справі – про порушення закону про "іноземних агентів".

Джерело