У Повітряних Силах розповіли про тактику ворожих атак і комбіновані удари

Війська рф регулярно змінюють тактику повітряних ударів по Україні, щоб максимально виснажити протиповітряну оборону.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів командир 96-ї зенітної ракетної бригади полковник Сергій Яременко.

«Ворог вчиться так само як і ми. При ефективному знищенні засобів повітряного нападу він теж враховує свої помилки. Він намагається максимально обійти систему зенітно-ракетного прикриття, щоби вийти на об’єкт удару, виснажити систему протиповітряної оборони», — сказав Сергій Яременко.

За його словами, ворог також використовує рельєф місцевості й почав застосовувати перешкоди.

«Якщо раніше в групі одна ракета ставила перешкоди, зараз вони всі використовують активні шумові завади», — додав командир бригади.

Крім того, зазначив він, противник комбінує свої удари. Він поєднує крилаті ракети разом із «шахедами», синхронізує за часом, застосовує також балістичне озброєння та одночасно з різних напрямків створює досить високу щільність удару.

«Тому ми теж маємо поняття «щільність вогню», яку ми можемо створити. Коли противник перевищує наші можливості, то теоретично якусь ракету можна не збити. Тому кожен удар усе складніший. А у нас найважливіше завдання — це спрогнозувати ймовірний характер дій повітряного противника, правильно створити систему прикриття, щоби не допустити тих наших помилок, які врахував противник», — пояснив Сергій Яременко.

Як повідомляла АрміяInform, США оголосили про новий пакет допомоги, який зокрема містить додаткові засоби протиповітряної оборони, в тому числі ракети для ЗРК HAWK.

Джерело