У Києві стоматолога засуджено за низку злочинів, серед яких – замах на вбивство двох людей | Події

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури оголошено обвинувальний вирок столичному лікарю-стоматологу за обвинуваченням у вчиненні замахів на вбивство, розбійного нападу, крадіжки, шахрайства у особливо великих розмірах, незаконному зберіганні психотропних речовин та погрозі насильством щодо працівника правоохоронного органу.

Прокурор довів в суді, що з травня 2019 року по вересень 2020 року 35- річний обвинувачений, займаючись стоматологічною практикою, вводив пацієнтів в оману, повідомляючи їм хибну інформацію щодо необхідного обсягу медичного лікування. Таким чином зловмисник заволодів близько 400 тис. гривень своїх пацієнтів.

У березні 2020 року лікар-стоматолог під приводом необхідності здійснення медичних процедур проник до житла 70-річної пацієнтки та викрав банківську картку, з якої в подальшому зняв 78 тис. гривень.

У подальшому, будучи викритим цією ж потерпілою у шахрайстві, обвинувачений намагався заподіяти їй смерть від ураження струмом. Для цього він приніс електричні дроти до будинку, де вона проживала, та під’єднав їх до щитка біля її квартири.

Влітку того ж року обвинувачений, супроводжуючи додому іншу пацієнтку, застосував до неї сильнодіючі речовини. Надалі, користуючись її безпорадним станом, чоловік заволодів грошовими коштами та матеріальними цінностями останньої на загальну суму 63 тис. гривень.

Крім того, того ж року обвинувачений на ґрунті тривалих неприязних відносин здійснив замах на вбивство колишньої тещі шляхом створення умов, необхідних для настання дорожньо-транспортної пригоди.

Він навмисно пошкодив гальмівний шланг та систему газо-балонного обладнання в її автомобілі, що у подальшому могло призвести до ДТП чи вибуху транспортного засобу. Бажаний для зловмисника результат не настав, оскільки потерпіла під час руху встигла здійснити екстрену зупинку автомобіля за допомогою ручних гальм.

Під час судового засідання з обрання запобіжного заходу чоловік  здійснював погрози життю прокурора, у зв’язку з чим йому додатково інкриміновано ч. 1 ст. 345 КК України.

За сукупністю доказів сторони обвинувачення вироком суду присяжних Голосіївського районного суду м. Києва обвинуваченого визнано винним у пред’явленому обвинуваченні. За сукупністю злочинів йому призначено остаточне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За матеріалами Київської міської прокуратури

Джерело