У Греції з липня запроваджують шестиденний робочий тиждень

У Греції з липня запроваджують шестиденний робочий тиждень

30.06.2024 06:16 джерело У Греції влада дозволила роботодавцям з 1 липня запроваджувати шестиденний робочий тиждень.

Про це повідомляє DW, передає джерело.

Так, з липня працівники, зайняті у промисловості, роздрібній торгівлі, сільському господарстві та у сфері деяких видів послуг, повинні будуть працювати шість днів на тиждень, якщо так вирішить їхній роботодавець.

За шостий день їм виплачуватимуть надбавку в розмірі 40% денної зарплати.

У сферах туризму і громадського харчування це правило було введене ще з 2023 року.

Офіційна причина запровадження шестиденного робочого тижня – брак кваліфікованого персоналу на ринку праці. Влада Греції наголошує, що новий закон спростить управління в компаніях, скоротить до шести місяців випробувальний термін при прийнятті на роботу і зробить більш прозорими понаднормові години.

40-годинний робочий тиждень діятиме як і раніше, але роботодавцям дозволили вимагати до 2 годин неоплачуваних понаднормових на день протягом обмеженого періоду часу і натомість пропонувати більше часу для відпочинку взамін. Як зазначається, теоретично це робиться на добровільній основі, але в багатьох компаніях змушують працювати довше без будь-якої компенсації.

Дотримання трудового законодавства в Греції рідко контролюється органами влади, штат співробітників яких стає дедалі меншим.

Джерело