У Франції перед першим туром виборів лідирують ультраправі

У Франції перед першим туром виборів лідирують ультраправі

Опитування 28.06.2024 19:11 джерело У Франції ультраправе «Національне об'єднання» та його союзники випереджають лівий "Новий народний фронт" у передвиборчому опитуванні, а також набирають значно більше голосів, ніж президентська більшість.

Як передає джерело, про це повідомляє BFMTV, яке узагальнило результати опитування Elabe, проведеного спеціально для телеканалу, та три інші заміри, зроблені соціологічними службами Ifop-Fiducial, Toluna Harris та Ipsos для інших французьких медіа.

Виборча кампанія першого туру парламентських виборів офіційно завершиться опівночі, тож саме у п'ятницю у Франції оприлюднюють останні електоральні заміри.

Згідно з ними, блок президента Еммануеля Макрона "Об'єднання за республіку" може зазнати невдачі на виборах.

Натомість засноване Марін Ле Пен «Національне об'єднання» та його союзники, а саме частина партії республіканців на чолі з Еріком Сіотті, лідирують у передвиборчих рейтингах, незалежно від інституції, яка проводила аналіз.

За виборчий список «Національного об'єднання» на чолі із Жорданом Барделлою планують голосувати від 36 до 37 відсотків французів. Ще одна спільна риса всіх соціологічних прогнозів полягає в тому, що вони дають цьому блоку лідерство за прогнозованою кількістю місць у парламенті також після другого туру, що відбудеться 7 липня.

Існує значна невизначеність щодо характеру цієї більшості, тобто чи буде вона просто відносною, чи абсолютною (дорівнюватиме чи перевищить 289 мандатів)

За даними Ifop, «Національне об'єднання» та його союзники можуть отримати від 220 до 260 місць. Але прогнози Elabe вищі, а саме: до 295 місць. Toluna Harris Interactive прогнозує до 305 місць, що робить можливим абсолютну більшість.

Однак, як зазначає Ifop, прогнози щодо кількості місць слід "інтерпретувати з обережністю, враховуючи невизначеності, пов'язані з конфігурацією другого туру".

Джерело