У Чехії – день жалоби за жертвами стрілянини у Празі

У Чехії – день жалоби за жертвами стрілянини у Празі

Фото 23.12.2023 14:45 джерело У Чехії сьогодні вшановують пам’ять загиблих під час кривавої стрілянини в Карловому університеті в Празі.

Як повідомляє джерело, 23 грудня оголошено національним днем жалоби.

Опівдні республіка завмерла в хвилині мовчання. Розважальні передріздвяні програми, зокрема на ярмарках, обмежені.

У соборі Святого Віта відбулось богослужіння. Молоді люди, представники університету, лікар і поліцейський поклали 18 білих троянд до вівтар для 14 жертв стрілянини, трьох застрелених злочинцем раніше, а також для нього самого. «Ми також додамо одну троянду для того, хто дозволив злу маніпулювати собою. Ми хочемо висловити віру в те, що любов завжди має перемагати зло», – пояснив архієпископ Празький Граубнер.

Архиєпископ під час промови також закликав згадати тих, хто страждає зараз від війни в Україні, а також на Близькому Сході. «Ми всі намагаємося побудувати рай на землі, але реальність показує нам, що зло існує і ми не повинні закривати на нього очі. Ми повинні вміти йому протистояти. Межа боротьби між добром і злом проходить у серці кожного з нас. Ми також повинні знайти в собі мужність визнати свою частку», – заявив Граубнер.

На богослужінні були присутні президент Чехії Петр Павел, керівники обох палат парламенту, представники уряду, мер Праги.

Джерело