ЦВК Росії дозволила голосувати на «виборах президента» жителям окупованих територій

ЦВК Росії дозволила голосувати на «виборах президента» жителям окупованих територій

11.12.2023 14:22 джерело Російська центральна виборча комісія ухвалила рішення, що голосування на «виборах президента Росії» у березні 2024 року пройде також на тимчасово окупованих територіях України, про анексію яких раніше оголосила влада РФ.

Як передає джерело, про це повідомляє Радіо Свобода.

ЦВК країни-агресора провела окремі консультації щодо можливості проведення «виборів» на території чотирьох українських регіонів. Йдеться про Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Стверджується, що представники Міноборони, ФСБ та окупаційної влади регіонів висловилися за проведення голосування.

На цих територіях у вересні вже відбувалося голосування на виборах до місцевих органів влади. При цьому тут продовжуються активні бойові дії та введено воєнний стан. Проте раніше в РФ були ухвалені поправки до законодавства, що дозволяють проводити «голосування» за умов воєнного стану.

В раніше окупованих українських Криму та Севастополі воєнний стан не введений, там уже проводилося голосування на «виборах президента Росії» – у 2018 році.

Раніше центрвиборчком РФ також ухвалив рішення, що у трьох російських регіонах, які межують з Україною (Бєлгородська, Брянська, Курська області), можливе проведення голосування на прибудинкових територіях, тобто поза виборчими дільницями. Повідомлялося, що подібну практику можна застосувати і на окупованих територіях.

Джерело