Трамп і Байден на дебатах сперечалися про Україну

Трамп і Байден на дебатах сперечалися про Україну

Фото: gettyimages Дебати між Байденом і Трампом

Трамп вкотре заявив, що зупинить війну між Росією та Україною в разі його обрання. Натомість Байден вказав, що апетити Путіна сягають далі окупованої частини України.

Під час теледебатів на CNN, що відбулися між двома головними майбутніми кандидатами – Дональдом Трампом і Джо Байденом, виникла суперечка щодо війни в Україні. Зокрема республіканець розкритикував чинного президента за витрачання коштів на підтримку України.

Так, експрезидент звинуватив чинного главу Білого дому у виділенні великих коштів Україні. За його словами, цього не треба було робити, а якби він був президентом, то Путін не розпочав би війну.

Водночас на запитання ведучих, чи підтримує він заяви Путіна про умови припинення війни, Трамп відповів: “Ні”.

“Якби у нас був справжній президент, якого Путін поважає, він би ніколи, ніколи не вдерся б в Україну”, – переконаний Трамп.

За його словами, у російській війні “загинуло набагато більше людей, ніж вони думають… Вони говорять про цифри – ви можете подвоїти ці цифри, можливо, потроїти їх. “Він (Байден – ред.) нічого не зробив, щоб зупинити… І насправді, думаю, він заохочував Росію до нападу”.

Трамп також заявив, що Путін вирішив вдертися в Україну, побачивши “жахливий, ганебний, найганебніший момент в історії нашої країни”, коли американські війська виходили з Афганістану, де США “залишили озброєння вартістю в мільярди доларів”.

За словами Трампа, Байден “виділив Україні 200 млрд доларів чи навіть більше”. “Щоразу, коли Зеленський приїжджає до цієї країни, він іде з 60 млрд доларів. Він найбільший продавець в історії. Я не збираюся його критикувати, я нічого не критикую. Я кажу лише про гроші, які ми витрачаємо на цю війну”, – вказав ексглава Білого дому.

“А ми не повинні були витрачати. Цього ніколи не повинно було статися. Як обраний президент я залагоджу цю війну між Путіним і Зеленським до того, як вступлю на посаду 20 січня. Я залагоджу цю війну. Людей вбивають так безглуздо і нерозумно”, – заявив Трамп.

Натомість Байден наголосив, що Путін є воєнним злочинцем. “Він убив тисячі й тисячі тисяч людей. І ясно дав зрозуміти одне: він хоче відновити те, що було частиною радянської імперії, а не просто частину України. Це те, чого він хоче, і ти думаєш, зупинити це?” – сказав президент США, звертаючись до Трампа.

Нагадаємо, теледебати на вимогу Байдена вперше відбулися без глядачів і журналістів. Вимогою Трампа було – не користуватися нотатками.

Зустріч знайомих. Перші дебати Трампа та Байдена

Джерело