Суд залишив без змін заставу ексголові Держспецзв’язку

Суд залишив без змін заставу ексголові Держспецзв’язку

Фото: Юрий Щиголь/Facebook

Апеляційна палата ВАКС залишила під вартою з альтернативою застави у 25 млн гривень ексглаву Держспецзв’язку.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід колишньому очільникові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, якого підозрюють у привласненні державних 62 млн гривень. Про це повідомила пресслужба Спеціалізована антикорупційна прокуратура в п’ятницю, 22 грудня.

ВАКС залишив у силі рішення першої інстанції, яка обрала ексголові Держспецзвʼязку тримання під вартою з альтернативою внесення 25 мільйонів гривень застави. Її вже внесли, тож на Щиголя покладено процесуальні зобов’язання. 
  Центр протидії корупції пише, що захист наполягав, що Щиголь начебто не володіє значними статками і не має нічого, окрім земельної ділянки. Будинок в Іспанії, наприклад, після розлучення лишився дружині. Адвокати просили змінити заставу на особисте зобов’язання або зменшити її розмір до 10 млн гривень.   Нагадаємо, правоохоронці викрили масштабну злочинну схему, до якої було причетне керівництво Держспецзв’язку. Юрія Щиголя та його заступника Віктора Жору підозрюють у тому, що вони могли незаконно заволодіти державними коштами на суму понад 62 млн гривень. Гроші були виділені на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Чиновники розробили схему з власником групи компаній. Для цього вони залучили дві підконтрольні фірми, а закупівлю засекретили. 

Джерело