Стефанишина роз’яснила позицію України щодо біженців у ЄС

Стефанишина роз’яснила позицію України щодо біженців у ЄС

Фото: ERR Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина

Стефанишина зазначила, що “принципова позиція полягає в тому, що громадяни України, які перебувають у ЄС, повинні мати право на тимчасовий захист”.

Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина спростовує поширену деякими ЗМІ інформацію про те, що Київ працює з Брюсселем над поверненням українців, які тимчасово перебувають на території країн – членів Європейського Союзу в рамках механізму тимчасового захисту ЄС. Про це вона сказала у Брюсселі 25 січня, передає Інтерфакс-Україна.

“Однозначно, не є прямою позиція України про те, що українці мають повертатися назад, і тому має скорочуватися будь-яка їм допомога (ЄС). Цього абсолютно немає. Принципова позиція для нас полягає в тому, що громадяни України, які перебувають у Європейському Союзі, повинні мати право на тимчасовий захист”, – зазначила вона.

Стефанишина додала, що “можливість мати тимчасовий захист має залишатися за будь-яких умов, і в 2025 році, і після нього, і навіть у разі припинення воєнних дій”.

“Така можливість має залишатися. Інше питання – це фінансові виплати. На жаль, війна триває. Ми маємо визначатися щодо соціальних гарантій, які мають громадяни в кожній країні. Але це не радикальна комунікація, не негативна. Цей діалог (Україна та ЄС) триває”, – пояснила вона.

Нагадаэмо, ЗМІ писали, що Україна веде переговори з Європейським Союзом щодо встановлення таких міграційних правил ЄС, які б допомогли забезпечити повернення більшої кількості українців додому 2025 року.

Раніше повідомлялося, що Україна почала переговори з ЄС про повернення біженців.

Джерело