Стало відомо, коли відбудеться перше засідання ради Україна-НАТО

Стало відомо, коли відбудеться перше засідання ради Україна-НАТО

Фото: NATO Наступного року відбудеться перше засідання ради Україна-НАТО за участю командувачів Альянсу

Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.

Засідання найвищого військового органу Північноатлантичного альянсу – військового комітету, у межах якого запланована зустріч Ради Україна-НАТО у форматі командувачів Збройними силами Альянсу відбудеться у Брюсселі 17-18 січня 2024 року. Про це у середу, 20 грудня, повідомляє пресслужба НАТО.

“На зустрічі військового комітету НАТО його учасики мають намір обговорити питання стратегічного значення для Альянсу”, – вказується у повідомлені. 

Зазначається, що на засіданні головуватиме очільник військового комітету Адмірал Роб Бауер. У заході також візьмуть участь начальники Генеральних штабів Альянсу. До них приєднаються верховний головнокомандувач Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) генерал Крістофер Каволі та верховний головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації (SACT) генерал Філіп Лавін. Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане також приєднається до військового комітету на першому засіданні, щоб розглянути ключові пріоритети та виклики, що постали перед Альянсом.

Також в НАТО обговорять проблеми оборонної промисловості та оперативного планування і забезпечення.

“Начальники оборонних відомств також обговорять дорожню карту адаптації до поточних і майбутніх загроз”, – йдеться у повідомленні.

Очільники оборонних відомств обговорять інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону з метою покращення готовності та оперативної сумісності в мирний час, кризи та конфліктів.

Під час четвертої сесії начальники штабів оборони нададуть додаткові вказівки щодо пріоритетів військового стримування та оборони НАТО.

“На останньому засіданні першого дня відбудеться засідання начальників Генеральних штабів у форматі Ради Україна-НАТО. Вони обговорять загарбницьку війну Росії проти України, ситуацію на місці та подальшу підтримку України з боку НАТО”, – йдеться у повідомленні.

Другий день розпочнеться із зустрічі начальників оборонних відомств зі своїми колегами з групи підтримки взаємодії партнерів (PIAG) з Австралії, Австрії, Ірландії, Нової Зеландії та Швейцарії.

“Країни PIAG мають статус країн, які не є членами Альянсу, що надає їм індивідуальну угоду про безпеку, яка дозволяє обмінюватися секретною інформацією та брати участь у тренуваннях і навчаннях НАТО. Обговорення будуть зосереджені на поточних і майбутніх можливостях військової оперативної сумісності”, – пояснюється у документі.

На наступній сесії голови оборонних відомств країн Альянсу та запрошених держав зустрінуться зі своїми колегами з індо-тихоокеанських партнерів НАТО: Австралії, Японії, Нової Зеландії та Республіки Корея. 

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти приєднання України до НАТО. Голова словацького уряду побоюється, що це нібито “призведе до Третьої світової війни”. 

Джерело