США передадуть Україні ракети HAWK – ЗМІ

США передадуть Україні ракети HAWK - ЗМІ

Фото: murphman61 ЗРК HAWK MIM-23 допомагають у захисті неба України

Окрім ракет ППО HAWK і артилерійських боєприпасів, пакет включатиме інші види озброєнь та обладнання.

Білий дім готує для України новий пакет допомоги, до якого увійдуть ракети-перехоплювачі HAWK і артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів. Про це у ніч на суботу, 29 червня, повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела.

Очікується, що пакет допомоги буде представлений у понеділок, 1 липня.

Окрім перехоплювачів HAWK і 155-міліметрових артилерійських боєприпасів, пакет включатиме інші види озброєнь та обладнання для підтримки оборонних потреб України.

За даними агентства, в адміністрації президента США Джо Байдена реагують на переконливі прохання України про підтримку протиповітряної оборони, оскільки Росія протягом останніх тижнів завдавала ударів по українських енергетичних об’єктах.

Пакет буде наданий у рамках механізму Presidential Drawdown Authority, який дозволяє президенту швидко передавати оборонні товари та послуги з американських запасів для підтримки союзників.

Зазначається, що США надали Україні понад 50 мільярдів доларів військової допомоги з 2022 року.

Раніше Іспанія передала Україні шість пускових установок ракет HAWK, а також провела навчання для українських військових.

У квітні цього року повідомлялося, що США продадуть Україні обладнання для модернізації систем протиповітряної оборони HAWK.

Джерело