США допоможуть відновити українську енергетику

США допоможуть відновити українську енергетику

Фото: Unsplash США допоможуть відновити та захистити українську енергетику від ударів РФ

США планують відремонтувати наявну генерацію до зими, допомогти розгорнути нову розподілену генерацію електроенергії та відремонтувати та захистити електроенергетичну мережу України.

Сполучені Штати Америки допоможуть відновити, диверсифікувати та захистити українську енергетику від російських ударів, а також зробити її відповідною до європейських стандартів. Про це у середу, 12 червня, заявив помічник державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт, повідомляє Голос Америки.

Він зауважив, що з 824 мільйонів доларів на допомогу енергетичному сектору, про які у Берліні під час конференції з відновлення України заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, 500 мільйонів – це нові гроші, 324 – це кошти, які вже схвалив Конгрес, і США зараз перепрофілювали їх, щоб зосередитися на пріоритетній короткостроковій реконструкції енергетичної мережі, яка зазнала цілеспрямованих нападів Росії протягом останніх тижнів.

Паєтт розповів, що США планує не лише підтримати сектор, але одночасно реформувати його, коли на додачу до реконструкції старих виробничих потужностей мають з’явитися нові екологічні джерела енергії, що в результаті призведе до більшої стійкості української енергетичної системи.

“Ми намагаємося допомогти з реконструкцією старої теплоелектростанції, яка була зруйнована атаками Росії з 22 березня. Ми також намагаємося прискорити роботу над новою енергією, більше вітру, більше сонця, більше зберігаючих акумуляторів. Ми також почули повідомлення уряду про бажання побудувати майбутню енергетичну систему, яка є децентралізованою, тому за своєю суттю більш стійкою до російських повітряних атак, і ми підтримуємо всю роботу, яку робить уряд”, – додав помічник держсекретаря США.

Паєтт наголосив, що найголовнішим завданням залишається захист української енергетичної інфраструктури.

“Звичайно, ми допомагаємо більшою кількістю протиповітряної оборони, тому що це також вимога номер один”, – зазначив він.

За словами помічника держсекретаря США, для партнерів України важливо, щоб Путін не досяг успіху у знищенні української інфраструктури та не зміг “перетворити зиму на зброю проти України”.

“Сполучені Штати збираються очолити міжнародні зусилля, щоб забезпечити, що Україна досягне перемоги”, – додав Паєтт.

Нагадаємо, Міністерство економіки представило 95 інвестиційних проєктів на близько 27 млрд доларів під час конференції з відновлення України в Берліні.

Раніше повідомлялося, що для українських малих і середніх підприємств Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) запускає кредитну програму загальним бюджетом понад 1 млрд євро.

Джерело