Справжній домашній помічник — харчова сода: 11 способів застосування

На жаль, багато комерційних продуктів містять різні хімікати, які насправді приносять більше шкоди, ніж користі, інформує Ukr.Media.

Завжди можна знайти більш природні способи зберегти своє тіло здоровим. Візьміть, наприклад, звичайну харчову соду (яка, напевно, лежить десь у вас на кухні).

Крім основної функції – випічки, соду можна використовувати для чищення практично всього, що ви можете знайти у себе вдома.

Але чи знали ви про ці 11 вражаючих властивостей соди?

Лікує хвороби нирок

За словами доктора Джуліана Вітакера, сода є лужною речовиною, що знижує кислоти і допомагає контролювати наш рівень pH. Уітакер стверджує, що люди, які страждають від хвороб нирок, насилу справляються з кислотністю свого тіла.

Але недавнє дослідження, проведене британськими вченими, показує, що харчова сода фактично уповільнює руйнування нирок на дві третини.

Лікує печію і розлад шлунка

Ліки, такі як Alka-Seltzer, Tums і Rolaids, містять деяку кількість соди. Але Уітакер заявляє, що якщо ці ліки цілком успішні в полегшенні розладів шлунку і печії, то використання натуральної харчової соди працюватиме ще ефективніше.

Він пропонує додати половину чайної ложки соди на півсклянки води і випити засіб через годину після їжі.

Хороша гігієна порожнини рота

Уітакер пояснює, що чистка зубів простим зануренням зубної щітки в харчову соду – не найкраща ідея.

Володіючи абразивними властивостями, сода з часом буде псувати захисну емаль. Але він пропонує купувати комерційні продукти, у складі яких є харчова сода.

Кращий ополіскувач для рота

Вже говорилося, що може зробити харчова сода з емаллю, якщо наносити її на зубну щітку, але ми не згадали про неї, як про рідину для полоскання порожнини рота.

Ми заявляємо, що харчова сода може досягати щілин і отворів між вашими зубами, а також допомагати язику і яснам, які ми часто ігноруємо при чищенні зубів.

Найпростіший спосіб використовувати харчову соду в якості рідини для полоскання рота – розвести половину чайної ложки на півсклянки теплої води.

Заспокоює виразки

У 1973 році лікарня «Саннібрук» розробила спеціальну терапію, призначену для пацієнтів, які страждали від хронічних виразок у роті.

Терапія включала в себе харчову соду і їй вдалося поліпшити стан 7 з 10 пацієнтів.

Відбілює зуби

За даними Medical Science Monitor, причина, чому сода настільки ефективна в відбілюванні зубів, пояснюється її м'якими абразивними властивостями.

Так, наносити ТІЛЬКИ соду на щітку не потрібно. Але от додати щіпку до зубної пасти – хороша ідея.

Харчова сода також має антимікробні та антибактеріальні властивості, які допомагають боротися зі шкідливими бактеріями.

Діє як дезодорант

Доктор Джон Хендерсон Лемб зі Школи медицини Університету Оклахоми пояснює, що харчова сода діє як природний дезодорант, тому що усуває запах поту.

Може підвищити ефективність вправ

М'язи виробляють молочну кислоту, тому ви відчуваєте печіння під час тренування. Молочна кислота знижує рівень pH всередині ваших клітин, що може бути причиною того, що ваші м'язи ниють.

У дослідженні розповідається, що учасники, які вживали харчову соду перед тренуванням, не відчували тієї напруги в м'язах, що раніше.

Простіше кажучи: учасники експерименту змогли тренуватися довше, ніж зазвичай.

Лікує свербіж і сонячні опіки

Згідно WebMD, харчова сода допомагає заспокоїти почервоніння, викликане свербінням і сонячними опіками.

Є багато спеціальних продуктів, що містять харчову соду. Але ви також можете додати її в воду і прийняти розслаблюючу ванну.

Відбілити ваш одяг

Згідно з дослідженням, проведеним в Університеті штату Небраска, сода вступає в реакцію з кислотами в плямах, тому легко видаляє їх.

Видаляє килимові плями

Згідно статті, опублікованій в Національній медичній бібліотеці США, суміш харчової соди і оцту створює сполуку, що називається вуглекислотою. Цей інгредієнт присутній у більшості миючих засобів.

Так чому б не використовувати цей засіб для видалення плям на килимі?

Суть полягає в тому, що харчова сода – це універсальний продукт. Але перш ніж намагатися використовувати його для користі для здоров'я, проконсультуйтеся з лікарем.

Крім того, дійте обережно при нанесенні соди на шкіру. Вона може подразнюватися, особливо якщо у вас чутлива шкіра.

Джерело